Sara Şahinkanat’la kitap okumak çok zevkli!

Geçen hafta cumartesi günü Defne ve Derin’le birlikte Happy Nest ‘de düzenlenen şahane bir kitap okuma etkinliğine katıldık!

Sara Şahinkanat ,”Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor” isimli kendi yazdığı çocuk kitaplarından  birini dev bir kitaptan çocuklara yüksek sesle okudu.Bu etkinliğin çocuklar için  en can alıcı kısmı ,masal kahramanı 8 kollu yavru ahtapot Nino’nun da kendisine eşlik etmesi :)

Masanın etrafında toplanan çocuklar ve biz anneleri merakla nasıl geçeceğini beklerken ,Sara hn. içeri girdiği gibi ufak bir ısınma turuyla bir anda tüm çocukları hayal dünyasının içine çekmeyi başardı.Önce ellerini çırpıp kanatlarıyla havalandılar sonrasında hep birlikte kaybolan bir ahahtarı nasıl bulabileceklerine dair fikirler yürüttüler…

Okuma başladığı anda hepsi pür dikkat Sara hn.ın kaleminde  hayat bulan Nino’nun maceralarını dinlerken , önlerinde kendi kitapları da olmasına rağmen elbette o kocaman sayfaları olan kitaptan takip etmeyi tercih ettiler .

Evde hem ben hem de annem sürekli kitap okumamıza karşın farklı kişilerden ,farklı ses  tonlamalarıyla grup halinde sessiz kalıp kitap dinleme alışkanlığı edinmeleri açısından benim çok çok hoşuma giden bir etkinlik oldu.

Yaklaşık 45dk kadar süren bu etkinlik sonrası Sara Şahinkanat,minik okuyucularının istediği tüm kitaplarını imzaladı.Defne ve Derin adına ben sıraya girmek durumunda kaldım çünkü mutfaktan yayılan kurabiye kokusu onlar için daha cezbedici oldu :)

 

IMG_2937

IMG_2915 (3)

 

 

IMG_2932

 

Hem  bir atölye ve etkinlik mekanı hem de kitapevi olan Happy Nest ‘de gerçekleşecek bu keyifli okuma  buluşmalarını kaçırmamak için mutlaka takip edin!