Okulda oyuncak günü

Anaokullarının genelde hemen hemen hepsinde haftanın bir günü oyuncak günü oluyor.Peki bu günün diğerlerinden farkı nedir derseniz ; özellikle okula ilk başlanılan günlerde evde kalıp oyuncaklarıyla oynamak isteyen çocukların evden kendilerine ait birer parçayı da yanlarında getirerek ortama daha kolay adepte olmalarına yardımcı olmak!

İşe yarıyor mu derseniz;bence kesinlikle evet!

Çünkü benim kızlarım ,haftasonunun ardından  özellikle ayrılmanın zor olduğu pazartesi günlerine oyuncak seçme  telaşıyla uyanıyorlar !

Elbette seçim yapmaları çok kolay olmuyor ama en sevdikleri oyuncakları birkaç hafta üst üste götürüp  arkadaşlarına gösterme konusunda çok ısrarcı oluyorlar.

Açıkçası favorilerinin onlar için özel bir anlamı olduğunu da düşünmüyor değilim  hani örneğin; yaklaşık 4haftadır bizimle okula gelen  toyyzhop online sitesinde yeralan peluş oyuncaklar kategorisinden aldığımız oyuncak Fur Real Friends Cici köpeğim gogo bizde nam-ı diğer Bobo ,Defne için çok özel çok farklı bir oyuncak.

 

IMG_3536

Hatta doğumgünü hediyesi olarak Defne’ye uzun zamandır istediği için bunu alırken Derin’e bambaşka birşey almıştım.Çünkü her ikisi de hayvanlara düşkün olmasına rağmen Defne için evcil olsun ,olmasın tüm hayvanlar çok özel!Bazı çocuklar  hayvanlara mesafeli yaklaşır bence peluş hayvanlar bu anlamda biraz daha mesafeyi kırmak adına faydalı!

Sırada ne var derseniz ;tabiki sevimli kedicik :)