“Katkısız Sevgi” nedir diye sordular.İşte cevabım;

Sevmek başlı başına zor zanaat aslında…Bir insanı ya da başka bir canlıyı koşulsuz karşılık beklemeden sevebilmek hakikaten çok önemli!

Katkısız sevgi nedir diye sordular ve içimden gelenleri yazıya dökmemi istediler ;ilk aklıma gelen elbette kimi katkısız sevdiğim sorusu oldu :)

Tahmin edebileceğiniz üzere cevap hiç şüphesiz evlatlarım ! Evlatlarıma duyduğum bu sevginin katkısız ve sonsuz olmasında ise en büyük etken kendi annem … Ben sevmeyi karşılık beklemeden ,yorulmadan ,hesap yapmadan sevmeyi annemden öğrendim! Bazen çok yorulmasına rağmen , kardeşim ve benim için hiç düşünmeden ,hiç sorgulamadan   her türlü fedakarlığı bugün bile yapmaya devam eden annemden!

Bugün 35yaşında , iki çocuk annesi biri olarak hayatıma devam ediyor  olsam da aslında halen annemin sevgisine ihtiyaç duyduğum zamanlar öyle fazlaki bazen canım sıkkın olduğunda ya da ufacık birşeye üzüldüğümde beni nasıl teselli ediyor beni nasıl avutuyor bir bilseniz  :)

Galiba ne kadar büyüsekte hepimizin içinde saklı  o küçük çocuğun, annesinin katkısız yalansız sorgusuz sevgisine ihtiyacı var…

KatkisizSevgiFACEBOOK