İYİ BÜYÜSÜN ,İYİ YAŞASIN platformu yayında!

Geçen hafta ,annelere yolgösteren her konuda fikir veren web sitesi anneysen.com ‘un davetlisi olarak , Nestlé iyi büyüsün iyi yaşasın içerik platformunu tanıtım davetine katıldım!

Öncelikle anne adaylarının ve yeni çocuk sahibi olmuş anneler için isim alternatiflerinden ek gıdaya aklınıza gelebilecek pekçok konuda bilgiler sunan “iyi büyüsün iyi yaşasın platformu” hakkında Nestle beslenme ve sağlıklı iyi yaşam müdürü diyetisyen Ece Durukan ‘dan  bilgi aldık!

Ardından adını çok duyduğum ama hiç  tanışmadığım Yenidoğan ve Çocuk Doktoru Gülnihal Şarman’ı ve Rebul Eczanelerinin kurucusu Mehmet Müderrisoğlu’nu dinledik!

Dr.Şarman ,bebeklerin anne rahmine düştüğü andan 24aylık gelişimine kadar olan dönemdeki gelişimlerine dair çarpıcı bilgiler ve görseller içeren bir sunum paylaşırken Eczacı Mehmet Müderrisoğlu da ürettikleri ürünlerin içerikleri hakkında bilgi verdi.

 

Nestle’nin yıllar süren yolculuğunun bir bebek maması formülü üreterek başladığını düşünürsek annelerin en kıymetli varlıkları için hazırladığı bu platform zengin  içeriğiyle  sizi zaten şaşırtmayacaktır!

 

Anasayfa

9

1

 

Temelleri bebek beslenmesine dayanan dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé hamileliğin ilk günü ile başlayan, yani annelerin henüz minik misafirin varlığından habersiz olduğu andan başlayan ve 2 yaşın sonuna kadar devam eden süreçte ilk 1000 gün çocuk gelişiminde büyük önem taşır. İlk 1000 günde bebekler yaşamlarının hiç bir döneminde olmadığı kadar hızlı büyürler ve ileride kullanacakları zihinsel kapasitelerinin önemli bir kısmına ulaşırlar.

Bugün yetişkinlikte görülen diyabet, obezite ve kardiovasküler hastalıklar sadece yaşam tarzından kaynaklanan hastalıklar olarak görülmemekte direkt olarak erken dönem beslenme ile ilişkilendiriliyor.

Bu sebeple, bebeklerin nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgili güvenilir kaynaklardan edinilen pratik tavsiyelerle çocuklarımızın yaşamının ilk gününden itibaren onların gelecekteki sağlıklarına etki etme fırsatına sahibiz.

Ülkemizde hamilelik öncesinde, sırasında ve sonrasında annelerin en büyük ihtiyaçlarından biri güvenilir bilgi kaynağıdır. Fakat en değerli varlıklarımız çocuklarımızın sağlıklı büyüme ve gelişimleri için doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmak zaman geçtikçe daha zor hale geliyor. Günümüzde annelerin bilgi edinme amacıyla danıştıkları kaynaklar arasında internet başı çekiyor.

İnternetten yapılan aramalara bakıldığında ‘bebek’ aramalarda ‘araba’ ve ‘ev’ gibi jenerik konular kadar çok bilgi aranan bir alan konumundadır. Tüm ‘bebek’ ile ilgili aramaların yanına, ‘hamileliği’ eklediğimizde daha da büyük bir bilgi ihtiyacı göze çarpıyor.

Bu ihtiyaçlara cevap verebilmek, annelerin güvenilir bilgiye en kolay yoldan ulaşabilmelerini sağlamak için Nestlé İyi Büyüsün İyi Yaşasın içerik platformunu yarattık. Nestlé İyi Büyüsün İyi Yaşasın ilk 1000 gündeki beslenmenin önemini vurgulayan, bilimdeki en son bulgulara dayananarak güvenilir ve doğru bilgiyi sunan bir eğitim ve içerik platformudur.

Yakın zamanda hayata geçecek olan kullanıcı forumu ile anneler birbirlerine tecrübelerini aktarma ve bu tecrübelerden yararlanma fırsatı bulacaklar.

Nestlé İyi Büyüsün İyi Yaşasın platformu bilgisayar, tablet ve telefon gibi tüm ekranlarda sorunsuz görüntülenebilecek şekilde oluşturulmuş altyapısı ve son derece gelişmiş arama motoru ve filtreleme özellikleri ile annelerin her ihtiyaç duyduğunda yanlarında olmayı amaçlayan bir içerik platformudur.

Bu platformu ayrıca Facebook ve Twitter’dan da takip edebilir, içeriklere ulaşabilir, soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Bebek beslenmesi ve bakımı ile ilgili A’dan Z’ye tüm merak edilenleri bilimsel bir platformda annelerle buluşturan Nestlé, www.iyibuyusuniyasasin.com ile sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmaya günümüzde de devam ediyor ve bebeklerimizin iyi büyüyüp, iyi yaşaması için çalışıyor.

Bir Yorum

  1. ÇOCUKLAR İÇİN YEMEK TARİFLERİ…Duygu Karataş |ikizannesiyim.com | Duygu Karataş |ikizannesiyim.com
    2 Mart 2015 at 15:25 - Reply

    […] önce de blogumda paylaştığım  , Anneysen.com ve Nestle işbirliğiyle yürütülen iyibuyusuniyiyasasin.com platformundaki […]