Defne ve Derin Beden Atölyesi’nde…

2009 yılında Suadiye’de açılan Beden Atölyesi, aslında bizim kendi atölyemiz diyebileceğim ,kardeşimden ayırmadığım sevgili kuzenim milli cimnastikçi  Ebru Karaduman’a ait özel bir cimnastik salonu.


Aslında buraya sadece cimnastik salonu demek doğru olmaz çünkü  isminden de tahmin edildiği gibi burası minik bedenlerin son derece profesyonel eller tarafından işlendiği ve içlerindeki gizli kalmış cevherlerin ortaya çıkarıldığı  gerçek bir  atölye!

Çocuk sahibi  olmadan öncede ziyarete gittiğimde  pembe ve mavi mayolarının içinde cimnastik yapan minikler son derece hoşuma gidiyordu ancak Defne ve Derin doğduktan sonra anne gözüyle  Beden Atölyesi’ne bakış açım , tamamen değişti!

Çünkü kuzenimin söylediğine göre  henüz 11aylık olmalarına rağmen bizim kuzuların hareket kabiliyetleri oldukça iyi ve esneklik konusunda  her geçen gün bizleri şaşırtacak aksiyonları var.Bu yüzden aşka gelip eve iki tane 2mx1m ölçüsünde cimnastik minderi aldım.
Üstelik yoğun çalışma temposuna rağmen kızları özleyip eve gelen çok çok özel bir de cimnastik hocamız olduğundan yürümeye ,yerden değil tavandan başlayabilirler!
Şaka bir yana anladım ki, bu tarz aktiviteler için gerçekten yaş sınırı diye bir kavram yokmuş !Defne ve Derin’i  pembe mayolarının içinde ,bir cimnastik grubuna dahil oldukları günü görmek için sabırsızlanıyorum!

Doğduklarından beri  sık sık ziyaret ediyorlardı bu atölyeyi ancak henüz keşfedecek kadar büyümediklerinden pek tadına varamamışlardı! İlk kez 15kasım perşembe sabahı arkadaşım Zeynep’in 19aylık yakışıklı oğlu Arasla birlikte oyun grubuna katıldık.
işte resimler;

 

 
 

 

 
 

Beden Atölyesi’nde minikler için temel cimnastik derslerinin yanısıra spor odaklı oyun grubu,kondisyon ve streching,bale ,dans gibi pek çok alternatif bulmak mümkün.
Ayrıca yetişkinler için de pilates,dans fit,
aikido gibi aktiviteler var.

Suadiye/Bağdat Caddesi merkez salon dışında Levent Tekfen Tower ve Ataşehir Mine Kayadır stüdyosu olmak üzere 2ayrı şubelerinde minikler için cimnastik dersleri devam ediyor.

Ücretsiz deneme derslerine katılmak ,konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz www.bedenatolyesi.com sitesini ziyaret edebilir ya da 0216 4455919 ve 0539 4548580 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Yorumlar

 1. hanife
  21 Kasım 2012 at 17:20 - Reply

  Benim oğlumda beş yaşında başlamıtı cimnastiğe daha sonra bıraktı…
  Minikler çok şeker MaşaAllah Allah nazardan korusun..

  • Duygu Erdoğan Karataş
   22 Kasım 2012 at 10:33 - Reply

   Ne güzel genelde cimnastik sadece kızlar içinmiş gibi düşünülüyor oysa
   Sizi yürekten tebrik ediyorum
   Sevgiler

 2. Bilgen
  22 Kasım 2012 at 10:05 - Reply

  harika bir yer ve harika fotoğraflar. keşke benim evime yakın bir yerde de şube açsalar:)

  • Duygu Erdoğan Karataş
   22 Kasım 2012 at 10:32 - Reply

   Simdi gidiyoruz Perşembe oyun gunümüz malum bu istegini ilk ağızdan ileteceğim
   Bir kere de olsa gelin bence en azindan bir gununuz farkli gecer denemeler ucretsiz zaten
   Sevgiler

 3. ** ZEL **
  25 Kasım 2012 at 19:55 - Reply

  Ne şekerler :) Maşaallah:)