Defne Ongun ‘dan 3yeni çocuk kitabı daha!

Geçtiğimiz yıl,Burcu ve Berk isimli iki kardeşin hayatından kesitlerle 6 farklı konuda çocuk kitapları yazan arkadaşım sevgili Defne Ongun Müminoğlu bu seriye 3yeni kitap daha ekledi…

İşte yeni kitaplar ;

SOSYAL YAŞAM
KORK-MU-YO-RUM
CİNSELLİK

SOSYAL YAŞAM – Toplu Yaşama Kuralları

Bu kitapta, seyahate çıkan iki kardeşin yaşadıklarından yola çıkarak, öncelikle kendimize, ailemize ve ardından çevremizdekilere saygı duymanın, etrafımızda bulunan kişilere ve çevreye karşı duyarlı olmanın ne kadar önemli olduğunu gözlemliyoruz. Üstelik kibar olunca çok beğeniliyoruz. Yani çok havalıyız, çok!

 

KORK-MU-YO-RUM – Korkularımızı Anlamak ve Yenmek

Bu hikâyede, Berk’in yaşadığı korkulardan yola çıkarak, Burcu’nun ve hatta o çok kuvvetli olduğuna inandıkları annelerinin de endişe duydukları konular ve korktukları şeyler olduğunu görüyoruz. Hatta korkmanın bazen gerekli olduğunu öğreniyoruz. Neden mi?

 

CİNSELLİK – Cinselliği Keşfediyoruz

Bu kitapta, Burcu ve Berk’in komşuları Dilek Teyze’nin köpeği Toro’nun yavruları oluyor. Berk Toro’nun yavruları oluyorsa Dost’un da mutlaka olması gerekir diye düşünüyor. Oysa ki Dost bir erkek, Toro ise dişi. Erkek ve dişi arasındaki fark ne? Bebekler nasıl oluyor? İşte karakterlerimiz bu hikâyede cinselliği bu şekilde keşfediyorlar.

Geçtiğimiz yıl ,Artemis Yayınlarından çıkan ilk 6kitabın  içerik bilgilerini ve tanıtımındaki  keyifli sohbetimizin resimlerine buradan tıklayıp bakabilirsiniz!

 

defne ongun yeni kitap KAPAKLAR 1