ÇOCUKSUZ TATİL!

İkiz kızlarım 32aylıklar ve bugüne kadar tek gecelik ayrılıklar dışında tatil için hiç ayrı kalmadık!Bu süre zarfı içinde zaten eşimin yoğun iş seyahatleri çocuklarımızı yeterince mutsuz ettiğinden kendim için bunu hayal bile edemez hale gelmiştim…

Bayram öncesi ağustos ayında hepbirlikte 1haftalığına Bodrum’a gitmeyi planladığımızı anlatırken ,annem bence siz daha kısa süre ama yalnız gidin kızlara ben bakarım teklifinde bulundu :)

İtiraf etmeliyim gözlerim parladı ama o parlayan gözlerime ,hakikaten şahane olur diye destek veren aklımla “saçmalama yazık değil mi? çocuklarını nasıl bırakıp tatile gidersin ?sen ne biçim annesin?” diyen yüreğim uzunca bir süre çelişti!!!

Sonuç öyle mi böyle mi derken  belirlediğimiz tarihe çok kısa bir süre kala Bodrum’un en bol çocuklu otelini bulup gitmeye karar verdik!Aslında niyetimiz arkadaşlarımızla da buluşacağımız için pekçok noktaya yakın olmaktı neyse orası mı burası mı derken kısmetimizde Hilton  Türkbükü varmış ,çocukla gelinir mi ,gelinmez mi onu da tecrübe etmiş olduk bu vesileyle …

Ayrılırken sarıldık ,öpüştük ,koklaştık ve iş seyahati için ayrıldığımızı söyleyerek anneme ve babama emanet ettik ,gayet sorunsuz vedalaştık yani ama ben uçaktan indiğim an kızını öpen anneyi gördüğümde aynı uçağa binip geri dönmek istedim adeta :(

Sessiz ve sakin geçen uçak yolculuğumuzda ise hemen ön koltuğumuzda oturan çiftin tek bebek ve 4çantayla seyahat macerasına ister istemez tanık oluyoruz! Tabi hal böyle olunca da her göz göze gelişimizde eşimle bizim muhabbet hemen kızlarla 6aylıkken gittiğimiz Antalya tatiline bağlanıyor.İkiz annesi babası olmak diye ayrı bir çoğullar dünyası var tabii ve biz orda yaşıyoruz…

Sürekli karı-koca  birbirimize birşey unuttuk mu diye soruyoruz çünkü elimiz kolumuz alışılagelmişin dışında  bomboş…Eskiden 2saatlik mesafe için bile  ağzına kadar dolu en az 2çanta 2anakucağı ile dışarı çıktığımızı düşünecek olursak tuhaf tabii …

Neyse şahane seçimimiz sebebiyle  çocuksuz tatile geldiğimize inanamayacağımız derecede çocuk var etrafımızda :)

Şaka bir yana ,plajda  kitap okumak ya da şezlongta uzanıp öylece denizi seyrekmek gibi bir lüks varmış hayatımızda eskiden çok eskiden…Bir yandan güneşlenip diğer yandan kumdan kale yapan anneleri ,denizden su taşıyan babaları ya da çocuğu uyutmaya çabalayanları izlerken adeta çocuklarla tatil yaptığımızda dışardan nasıl göründüğümüzü birebir canlandırma ile izliyoruz.

Evet!

Gerçek olan şu ki ;anne ya da baba tatil falan yapmıyor ama  çocuklar  krallar gibi tatilin tadını çıkarıyor! Hoş zaten onlar için yaşamıyor muyuz ? Varsın öyle olsun  dediğinizi duyar gibiyim :)

Haziran ayında ben de kızlarımla 12günlük tatilde  gündüzleri denizden su taşıyarak kalan zamanları ise çocuk klübünde ,mini tiyatroda gayet yorgun ama keyifle tamamlamıştım…

Allah eksikliklerini aratmasın ,kokularını özletmesin ,seslerini unutturmasın ama çok yorgundum ve hakikaten biraz öylece plajda yatmaya ,hiçbir yere yetişme telaşım olmadan dinlenmeye çok mu çok ihtiyacım vardı .

Hoş çocuksuz tatil yapıyoruz diye ağzım kulaklarımda güneşleniyor olsam da içsesim beni rahat bıraktı mı zannediyorsunuz???Yüreğimin bir yanı hadi özgürsün istediğin buydu  yat dinlen bakalım  diyerek alkış tutarken  diğer yanı şimdi burda yanında olsalardı ve kumdan kekler,pastalar yapsaydınız diyerek beni resmen dürttü durdu.

Kendi kendime söz vermiştim plajda ,restoranda ya da herhangi bir yerde benim de ikiz kızlarım var diyerek dalmayacaktım anne muhabbete ama sanki etrafımdakiler bunu hissetmiş gibi birgün çocuğun biri gelip önümde kumu yüzüne gözüne buladı gözleri kapandı diğer gün   hemen yanıbaşımda iki anne anaokulu üzerine sohbete başladı benim gözler kapalı kulaklar onlarda tabii  :) hal böyle olunca lülelerini sallaya sallaya önümden geçenlerde kızlarımı gördüm ,her ağlayan çocuğa müdahale etmek istedim.

Uzun lafın kısası çocuksuz tatilde aklım onlardan bedenim sahillerdeydi!

Sabahları geç kalkıp uzun uzun kahvaltıda oturup çayını yudumlamak ya da  öğlen yemek ve uyku saati geldi diye paniklemeden sakin sakin ne yiyeceğine karar vermek , akşamları ise saatler geceyarısını geçtikten sonra halen dışarda olmak ve buna sanki liseye giden babasından 1-2saat fazla izin koparan gençler gibi sevinmek için bile değer :)

Plajda kumdan kale yapmaya alışkın anneden #çocuksuztatil etiketi tüm ihtiyacı olanlara gelsin :)

 

çocuksuz tatil

 

Son sabah , artık kızlarımın kokusu iyice burnumda tütmeye başlamışken ve 3gecelik tatil ne kadar uzunmuş aslında diye düşünürken kumların üzerinde pazar kahvemizi yudumladık!Akşam eve geldiğimizde nasıl koklaştık ,nasıl sarıldık anlatamam…

 

çocuksuz tatil 2

 

2 Yorumlar

 1. dubleanne
  25 Ağustos 2014 at 09:50 - Reply

  merhaba Duygu :) ne iyi etmişsiniz, biz de bu yaz böyle bir şey yaptık, eşimle sekiz günlüğüne Paris-Benelüks turuna gittik başbaşa. bizimler henüz 14 aylık idi, valla snein yazını okuyunca “erken mi yaptık?” acaba diye de düşündüm bir. bizim düşüncemiz “henüz aklılları ermezken yapalım” şeklindeydi :) ikiz olunca hele anne ve babanın başbaşa kalması daha büyük önem taşıyor değil mi? tek çocuklular anlayamaz bu ikiz ebeveynliği dinamiklerini.
  buarada #çocuksuztatil fotonu kullanabilir miyim çocuksuz tatil yazım için? :) nette görsel aradım senin bloğa yönlendirdi, bari izin alayım dedim :) :)
  sevgiler…

 2. ezgi demirli
  17 Eylül 2014 at 08:22 - Reply

  Duygu’cum biliyorsun senden bir hafta sonra ben çıktım tatile çocuksuz olarak :) Aynen dediğin gibi aslında ruhen onunlaydık ama çok iyi geldi. Allah herkese böyle fırsat versin.