Bence en güzel “Anneler Günü” hediyesi…

Daha önceki Anneler Günü’nde de yazmıştım;Anneler Günü kutlaması vs. iyi hoş ama olayın ticari boyutu malesef beni hep çok rahatsız etmiştir!
Özellikle o gün yaklaşırken insanın gözüne sokulan reklamlar bence son derece sevimsiz!Elbette hediye alan kişiler için fikir vermesi açısından büyük kolaylık olabilir evet ama evladını ve annesini kaybedenler için somut hediyelerin hatta o günün bile ben üzücü olduğunu düşünüyorum!

Buarada ben de adet bulsun diye hediye alıyorum ancak özellikle anneler gününde aldığım hediyenin maddi değerinden öte manevi değerinin daha üstün olması adına bazen bir buket çiçek bazen bir kitap almaya özen gösteriyorum.Örneğin geçen yıl afilli kitapdan bir albüm hazırlamıştım kızlarımın resimlerden oluşan!

Bu yıl için halen hediye almamışken ,2gün önce aldığım emailde Darüşşafaka Cemiyeti’nin bağış karşılığı hediye sertifikaları hazırladığını öğrendim.Özellikle “Anneler Günü’nde, annenize Darüşşafakalı öğrencilerin GÜLÜMSEMESİNİ armağan edebilirsiniz!” ibaresi beni çok etkiledi!

Ben bundan daha güzel bir hediye olamaz diyerek hemen bağışımı yapıp sertifikamı aldım!Sertifika üzerine de çok hoşuma giden o ibareyi aynen yazdırdım :)

En az 50tl tutarında bağış yaparak siz de başarılı öğrencilerin gülümsemesini annenize hediye edebilirsiniz!

Darüşşafa’nın konuyla ilgili mailinden diğer ayrıntılar şu şekilde ;

 

Bilindiği üzere 151 yıldır annesi veya babası hayatta olmayan çocuklara kaliteli bir eğitim ve anne şefkatiyle iyi bir gelecek hazırlayan Darüşşafaka, annelere özel hediye seçenekleri hazırladı.

 

Siz de annenize, bir çocuğun kaliteli bir eğitim almasına destek olarak bir gülümseme armağan etmek ve annenize en güzel Anneler Günü hediyesini sunmak isterseniz, Darüşşafaka’nın sizler için özel hazırlamış olduğu “Bağış Sertifikaları”ndan edinebilirsiniz.

 

Sertifikanızı sipariş etmek için www.darussafaka.org adresindeki online bağış sayfasını ziyaret etmeniz yeterli.

 

Ayrıca Kahve Dünyası’nın, Darüşşafaka çikolatalarıyla annenize tatlı bir gün yaşatabilirsiniz!

 

Darüşşafaka’nın kurumsal destekçisi Kahve Dünyası, Darüşşafakalı öğrencilerle el ele verdi ve onların çizdiği birbirinden güzel desenleri çikolata kutularına taşıyarak Darüşşafaka’ya özel çikolatalar üretti. Kahve Dünyası mağazalarında satışa sunulan bu çikolataların gelirinin bir kısmı Darüşşafaka’ya bağışlanıyor. Anneler Günü’nde annenize, Darüşşafakalı öğrencilere tasarımlarını ürüne dönüştürme mutluluğunu yaşatan Kahve Dünyası Darüşşafaka çikolatalarından hediye ederek onların eğitimine destek olabilir ve annenize tatlı mı tatlı bir gün yaşatabilirsiniz.

 

Darüşşafaka, sunduğu kaliteli eğitim, özen, sevgi ve şefkatle, öğrencilerin yaşamlarını değiştiriyor. Onların elde ettikleri başarılar, ailelerini, öğretmenlerini ve Darüşşafaka’nın hayırsever bağışçılarını gururlandırıyor. Bu hikâye, 151 yıldır devam ediyor.

 

Detaylı bilgi için: www.darussafaka.org

 

 

facebook.com/darussafaka

twitter.com/darussafaka

instagram.com/darussafakacemiyeti

darussafa sertifika